Стало відомо, скільки грошей у бюджет принесе розмитнення "євроблях"

Заступник міністра фінансів Сергій Верланов заявив, що на момент ухвалення законів про розмитнення авто на іноземній реєстрації, в Україні їх перебувало близько 630 тисяч, розмитнення яких може принести в держбюджет від 5 до 10 мільярдів гривень, повідомили на сайті Мінфіну.

"Багато залежить від того, коли саме їх легалізують і чи легалізують взагалі. При цьому, в законі є чітка норма, яка співвідноситься з бюджетним кодексом і з законом про державний бюджет, за якою всі ці платежі підуть у пенсійний фонд. Тому я хочу закликати всіх автовласників допомогти у його наповненні й подбати, таким чином, про своєчасну виплату пенсій", – сказав заступник міністра.

Крім того, він додав, що законом умови розмитнення автомобілів є ексклюзивними. Після 90-х ринок вживаних автомобілів в Україні був дещо деформований і не розвивався так, як розвивається в інших країнах. Були встановлені обмеження за віком автомобілів, дуже високі захисні мита. Це й спровокувало ситуацію з автівками на єврономерах.

"Рішення, яке прийнято, на мою думку, є правильним. Воно дозволить людям розмитнити ці автомобілі та стати законними власниками з чистою совістю. До того ж, ставки мита й акцизу знижені безпрецедентно. Звісно, є певна межа, коли розмитнення вживаного авто є економічно недоцільним. Як правило, це 13-20-річного віку автомобілі. Якщо власники не захочуть їх розмитнювати, нехай утилізують або вивозять за межі України.", – наголосив посадовець.

Як повідомляв 5.UA, у Чернівецькій митниці здійснили оформлення тисячного автомобіля на іноземній реєстрації.

Джерело: 5.ua