Якщо енергореформи загальмують, Україна втратить десятки мільярдів гривень – експерти


Якщо енергореформи загальмують, Україна втратить додатковий ресурс для підвищення зарплат і створення нових робочих місць. Так вважають в Українському інституті майбутнього, який прорахував можливі негативні наслідки затримки реформи енергетики.

Серед таких – недоотримання держбюджетом десятків мільярдів гривень, зокрема, для соціальних потреб українців. А ще відсутність додаткових інвестицій для модернізації галузі може поставити під загрозу стабільність поставок енергії всередині країни і за кордон. Тому ні воєнний стан, ні вибори не мають вплинути на реформування енергетики.

"Важливо просто зберегти темпи її проведення. Потужності українські генераційні і розподільні будуть зношуватися і не буде достатнього інвестресурсу на їхнє відновлення. Від старіння буде погіршаться ефективність функціонування, під загрозою будуть можливості експорту та інтеграції України в європейську мережу", – сказав Андріян Прокоп, експерт українського інституту майбутнього.

Раніше повідомлялося, що ДТЕК Нафтогаз провів важливу для енергетики України міжнародну конференцію.

Джерело: segodnya.ua