Російська Федерація склала графік видобутку нафти по місяцях в рамках угоди Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК). Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.
За словами Новака, помісячний графік передбачає поступове зниження видобутку нафти в РФ відповідно до домовленостей ОПЕК +. Так, в січні-2019 передбачається зниження видобутку нафти на 50-60 тисяч барелів на добу.
"Запаси вже сім тижнів як росли, ми бачимо надлишок на ринку. Тому ті ж цілі – таргетування запасів, щоб вони не росли вище середнього п'ятирічного рівня", - зазначив Новак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
- Для США – дорожче: Саудівська Аравія вибірково підвищила ціни на нафту
Російський міністр додав, що проведе в грудні-2018 нараду з нафтовиками з питання реалізації угоди.
Нагадаємо, в п'ятницю, 7 грудня, члени ОПЕК і держави, які не входять до картелю, прийшли до висновку про зниження обсягів видобутку нафти. Раніше Росія відмовлялася від пропозиції Саудівської Аравії скоротити видобуток на 1-1,2 млн барелів на добу.
Однак в підсумку учасники зустрічі домовилися зменшити видобуток на 1,2 млн барелів на добу - 800 тис. Припаде на країни ОПЕК і 400 на всі інші. Таким чином, кожна країна ОПЕК зобов'язується зменшити нафтовидобуток на 3%.
Втім, чорне золото все одно продовжило дешевшати - ціна на нафту Brent впали нижче психологічної позначки.
Джерело: segodnya.ua