Державні шахти системно знижують видобуток вугілля – з початку року зменшили його на 14 відсотків. Приватні ж вуглевидобувні компанії, на кшталт найбільшої з них – ДТЕК, навпаки – видобуток нарощують. На п'ять з половиною відсотків.
Хоча і державні, і приватні енергетики – працюють в однакових умовах і продають вугілля за однією ціною. Шахти можуть бути прибутковими, але в них треба інвестувати – переконані в компанії ДТЕК. Гроші вкладають в фахівців, новітнє обладнання, технології, і в систему безпеки.
"Запорука успіху в тих величезних інвестиціях, які ми зробили за ці роки. За 13 років нашої роботи більше семи мільярдів доларів було інвестовано в цей бізнес. З них три мільярди було інвестовано в вугільну галузь. Ми наростили обсяг видобутку в цьому році більш ніж на півтора мільйона тонн, світові ціни на вугілля зросли з 2016 року з рівня 40 доларів до 100 доларів, світові ціни на газ з 250 до 330. Тобто – це ті показники, які говорять про те, що в цілому світове зростання цін на енергоносії природно впливає на фінансові результати компанії, яка працює в цій галузі ", – прокоментував ситуацію генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
Джерело: segodnya.ua