РФ перекрила Керченську протоку: як блокада позначається на роботі українських портів

12 суден, що прямують з Чорного моря до портів Азова, досі не можуть добитися дозволу від окупаційних структур Росії на проходження Керченською протокою. За останній тиждень в маріупольський та бердянський порти зайшли лише два кораблі. Як позначається блокада на роботі портів, дізнавалися кореспонденти "5 каналу".


Теплохід "Зара" – перше і поки що єдине судно, що зайшло до Бердянського порту на перевалку вантажу за останній тиждень. З весни РФ блокує Керченську протоку та перевіряє всі кораблі, які йдуть до азовських портів. Через це судна вимушені простоювати по декілька днів.

Збитки судновласників за добу простою – близько $15 тис. Через це збільшується собівартість їхніх послуг. Тож працювати з українськими азовськими портами в такій ситуації експортерам стає невигідно.

Збільшення транспортних витрат змушує експортерів піднімати ціни на свою продукцію, що робить її неконкурентоспроможною на міжнародному ринку. Тому вони змушені шукати інші способи доправлення вантажів. А порти – терплять збитки.

"За 2018 рік, від тих вантажів, які ми не переробили, але які були заявлені нашими контрагентами-вантажовласниками, на сьогодні збитки порту становлять $4 млн 62 тис", – звітує в.о. директора Бердянського торгового порту Олександр Трощенков.

"Порт Маріуполя втратив великий контракт на США – це чавун. Мільйон тонн вантажу на рік ми відразу викреслили. Крім цього, в нас були великі контракти на Південно-Східну Азію – це Філіппіни, Китай, В'єтнам. Тільки втрата цих контрактів нам обійшлася, порту, в 300 млн грн", – розписує директор уже Маріупольського морського торгового порту Олександр Олійник.

Зараз 12 суден очікують проходження з Чорного моря до Азова. Щоб уникнути вимушеного скорочення працівників, азовські порти працюють у режимі жорсткої економії.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
Джерело: 5.ua