В іспанському місті бебі-бум після того, як вулиці зробили пішохідними

У 2000 році вулиці іспанського міста Понтеведра, що у північно-західному регіоні Галіція, почали робити пішохідними. Історичний центр міста став привітнішим для дітей. Також місто запрошувало молоді сім’ї з усієї північно-західної частини Іспанії, щоб вони могли поселитися в місті. Це посприяло фіксації найбільшого рівня народжуваності в регіоні.

У місті розширили пішохідну зону у центрі та на околицях. Загалом площа пішохідних шляхів в місті становить 669 000 квадратних метрів. Використання автомобілів у місті скоротили на 77%, а викиди СО2 скоротились на 66%. Також знизився рівень злочинності. У 2010 році Понтеведра досягла найнижчого рівня злочинності за десять років, зафіксовано 34 правопорушення на 1000 громадян, а в минулому 2017 році досягли нового рівня у 27 правопорушень на 1000 громадян.

За рахунок цих змін, в останнє десятиліття в Понтеведрі спостерігається найбільший рівень народжуваності в регіоні. Оскільки місто стало дружнім до дітей та батьків у 2000-х роках, кількість жителів міста віком від 0 до 14 років зросла на вісім відсотків. В інших містах Галіції народжуваність зросла на два-три відсотки, пише з посиланням «Хмарочос» з посиланням на CityLab.

«Тут вам не потрібно постійно тримати руку своєї дитини. У будь-якому іншому місті, таке може бути лише в торговому центрі», – відзначив житель міста Понтеведра Віллі Гарсія, який має трирічного сина.

Фахівець із демографії та викладач гуманітарної географії в Університеті Сантьяго-де-Компостела (USC) Карлос Феррас, стверджує, що такий підхід, який орієнтований на жителів (пішоходів) міста – є ефективнішим для того, щоб пари планувати мати більше дітей.

«Політика стимулювання народжуваності, як одноразова компенсація за новонародженого, виявилася невдалою. Якщо ми хочемо мати більше дітей у містах, то ми повинні шукати такі заходи, які допомагають батькам не боятися за своїх дітей, а це починається з міського планування», – сказав Карлос Феррас.

Джерело: zik.ua