Про це заявив в ефірі "5 каналу" постійний представник Президента України в АР Крим Борис Бабін.
"І ці так звані судді, і ці так звані прокурори. Вони всі задокументовані. І якщо взяти провадження, у нас вже є декілька проваджень. І національне, які нині веде СБУ. Там є провадження щодо агресії, але після подій сьогоднішнього дня я впевнений, що буде ще стаття "порушення законів та звичаїв війни". Друга ситуація – у нас є заява щодо Криму в міжнародному кримінальному суді. Тут вже Генеральна прокуратура має ці кейси надати до Гааги за результатами нашого розслідування, за матеріалами правозахисників, тих адвокатів, які є в процесі чи не є. Тут ми маємо чіткий кейс", – сказав Бабін.
Він також додав: "Якщо Росія хоче гратися в якісь судилища, тут ще включається й міжнародне право – а саме права людини. І я знаю, що вже Україна готує міждержавний позов – це не є таємниця, це заява урядового повноваженого – до Страсбурга з цих питань і це також кейс , який буде розглядатися міжнародним судом. Тобто тут ми знаємо, що робити і ми це робимо... Це все окрема справа. Дивіться, щодо ЄСПЛ – окрема справа, щодо Міжнародного кримінального суду – це буде окрема справа щодо порушень законів та звичаїв війни. Щодо наших кримінальних проваджень – це окреме провадження. Тобто тут, як то кажуть, повний букет".
Як повідомляв 5.UA, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти.
Надвечір неділі з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України. Малі броньовані артилерійські катери, вражені вогнем противника, втратили хід. Українські судна були захоплені Росією.
Пізніше омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що 23 захоплених українських моряків доправили до Керчі. Трьох із них з пораненнями поклали до міської лікарні. На Росії заявили, що військовослужбовці ВМС ЗСУ арештовані та будуть притягнуті до суду.
ФСБ РФ оприлюднила відео "допитів" трьох захоплених українських моряків. На ньому армійці свідчать, що начебто свідомо ігнорували попередження російських моряків. У ВМС ЗСУ зазначили, що з розумінням ставляться до таких "свідчень", враховуючи тиск російських спецслужб.
Дивіться також фотогалерею за темою:
/ Фото kerch.fm / Фото kerch.fm / Фото kerch.fm / Фото kerch.fm / Фото kerch.fm / Фото kerch.fm Джерело: 5.ua





