Ціни на нафту піднялися після обвалу

Ціни на нафту підвищуються на оптимістичних очікуваннях ринку від майбутнього саміту G20, який стартує в Буенос-Айресі 30 листопада. Інвестори чекають домовленостей ОПЕК про скорочення обсягів видобутку чорного золота.

Так, 28 листопада станом на 9:55 за київським часом ф'ючерси на нафту сорту Brent з постачанням в лютому підвищилася до 61,28 долара за барель. 

Січневі ф'ючерси на північноамериканську суміш WTI виросли в ціні до 52,38 долара за барель.

Крім того, інвестори чекають, що президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін зустрінуться на полях саміту G20 для обговорення ситуації в торговельній сфері. Економічний радник Білого дому Ларрі Кадлоу заявив, що Трамп "бачить хороші шанси на укладення угоди" між двома країнами. Це, як і домовленість про угоду ОПЕК підтримає ринок чорного золота.

В цілому осіннє падіння нафтового ринку викликане побоюваннями з приводу надлишку пропозиції палива після того, як США зробили виняток і дозволили ряду країн купувати нафту у Ірану після вступу в силу санкцій проти цієї держави.

Раніше Fitch Solutions знизило прогноз ціни нафти Brent на 2019 рік. Тепер агентство очікує, що північноморська нафта буде коштувати в середньому 75 доларів за барель у наступному році, а не 81 за барель, як очікувалося на початку листопада. Прогноз Fitch Solutions для WTI був погіршений з 75 до 69 доларів за барель.

Українські експерти також попереджали: загострення на Азові може прискорити обвал цін на нефть.

Джерело: segodnya.ua