Кораблі в Норвегії ходитимуть на біопаливі з рибних відходів

У Норвегії риб’ячі відходи будуть використовувати як паливо для кораблів, згідно з новою ініціативою щодо створення екологічної альтернативи для круїзних лайнерів.

Про це повідомляють «Українські новини», посилаючись на Science Alert.

Залишки від риби, обробленої в харчовій промисловості, змішані з іншими органічними відходами будуть використані для виробництва біогазу, який потім будуть скраплювати і витрачати замість палива з корисних копалин на круїзних лайнерах норвезької компанії Hurtigruten.

У розпорядженні компанії знаходиться флот з 17 кораблів, і до 2021 року вона планує перевести принаймні шість з них на використання біогазу, який набагато чистіше дизеля або інших видів нафтового палива, а також на великі батареї, де буде зберігатися запас енергії від поновлюваних джерел.

Біогаз можна отримати з більшості різновидів органічних відходів, прискорюючи природні процеси розкладання, щоб зібрати весь виходить у ході таких реакцій метан. Органічні відходи виробляються будь харчовою промисловістю, але їх зазвичай просто викидають, тим самим ще більше забруднюючи навколишнє середовище.

Так як стандартне дизельне паливо, яке використовується на кораблях, зараз абсолютно не відповідає екологічним стандартам, невдовзі у тій же Норвегії його збираються забороняти до використання на землі і поруч з нею. За рівнем викиду шкідливих газів один великий круїзний лайнер може зробити за день стільки шкоди, скільки мільйон автомобілів на дорозі.

Hurtigruten вже зараз будує три нових гібридних лайнера, і їх конструкція повинна бути закінчена в найближчі три роки.

Джерело: zik.ua