Жителям Чернігова, чиї будинки влітку затопило зливами, не можуть відшкодувати збитки. Місто просило на відновлювальні роботи більше 50 мільйонів, але уряд зміг виділити на ці потреби лише третину необхідних коштів. Ці гроші передбачені для установ соціальної сфери, а ось житлові будинки змушені самі вирішувати свої проблеми.
При цьому, гроші на відновлення будинків пообіцяли відразу після негоди. Щоб визначити суму збитків, люди заплатили по 3,5 тисячі гривень за експертизу.
В цілому експерти оцінили пошкодження в 437 тисяч, але компенсації так і не дали. З міського бюджету власники будинків отримали лише по п'ять тисяч гривень.
"30 мільйонів ... На жаль, у нас затверджений бюджет. І де взяти додаткові кошти? У нас немає таких можливостей", - розповіла начальниця фінансового управління Чернігівської міської ради Олена Лисенко.
Підрахувавши всі збитки від літньої зливи, чернігівська влада попросила в уряду 58 мільйонів гривень. В кінці осені кошти отримали, але в три рази менше.
"Що це за сума - 16 млн - на будівництво сьогодні? З огляду на обсяг і кількість об'єктів, ця цифра мала, явно мала", - прокоментував міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.
Надану Чернігову суму в Мінрегіонбуді пояснили тим, що відновлення приватних домогосподарств не можуть оплачувати з резервного фонду державного бюджету. Оскільки частина жителів для відновлення своїх осель брала кредити, в місті планують продовжувати боротися за обіцяне відшкодування, в тому числі розглядають можливість перекриття доріг.
Джерело: segodnya.ua