Зима прийшла в Україну раніше терміну: цифри і події тижня


СУСПІЛЬСТВО

Підняти на 32% пропонує КП "Київтеплоенерго" тарифи на виробництво теплової енергії на ТЕЦ для населення – до 1038,8 грн, і в 2,7 рази для релігійних організацій – до 1302,87 грн. Таким чином, КП пропонує скорегувати тарифи відповідно до перегляду формули розрахунку ціни для продажу газу за спеціальними зобов'язаннями. Але до 1 січня 2019 року ці тарифи не будуть введені.

13 листопада в Києві почалася метеорологічна зима – вона прийшла на два тижні раніше норми. Про це повідомили в Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського. Про початок метеорологічної зими свідчить стійке зниження середньодобової температури нижче 0 °. Однак в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті вважають, що зима в Україні цього року буде теплою, навіть аномально теплою, в грудні і січні на більшості територій середньомісячна температура буде плюсовою.

Тільки до кінця 2018 року в Києві будуть працювати кіоски з соціальним хлібом, так як закінчується інвестиційний договір між містом і ПрАТ "Київхліб". В якості альтернативи столична влада пообіцяла киянам оформити дисконтні карти, які будуть давати знижку на покупку хліба в розмірі 20%.

Планується розпочати в січні 2019 року демонтаж Шулявського шляхопроводу, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації. Очікується, що роботи з реконструкції шляхопроводу будуть завершені в 2019 році. Раніше планували приступити до зносу шляхопроводу 3-4 листопада.

Почався конкурс серед кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду, а також Верховного суду. Анонімне письмове тестування 12 листопада здавав 181 кандидат до Вищого антикорупційного суду і ще 89 – в апеляційну палату цього суду. Вища кваліфікаційна комісія 14 листопада провела для кандидатів практичні іспити. Планується, що з кандидатами, які успішно складуть іспит до Вищого антикорупційного суду, співбесіди за участю Громадської ради міжнародних експертів будуть проведені в грудні 2018 – січні 2019 року.

У два рази більше довіряють судам українці, які самі брали участь в судових засіданнях, ніж пасивні споживачі новин, свідчать результати Всеукраїнського опитування громадян, а також опитування професійних юристів – учасників судових процесів, який провела у вересні 2018 року програма USAID "Нове правосуддя".

187 помилкових анонімних повідомлень про замінування об'єктів Київського метрополітену було отримано протягом останніх 4-х років.

Завершити реконструкцію 23 км об'їзної дороги навколо Житомира загальною вартістю 40 млн євро-китайська Sinohydro планує в 2020 році, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян

Понад 8 тис. перевищень швидкісного режиму на дорогах зафіксувала патрульна поліція з моменту впровадження системи TruCam (з 8 жовтня).

KyivBoryspilExpress – таку назву вибрано для швидкісного експресу, який курсуватиме між Центральним залізничним вокзалом і Міжнародним аеропортом "Бориспіль".

З 1 січня 2019 року в Україні вводять монетизацію субсидій. Вона буде проводитися в три етапи. Українцям створять особові рахунки, на які будуть нараховувати кошти. Їх можна буде перераховувати тільки підприємствам, які надають комунальні послуги.

Новий аеропорт у Мукачеві стане основним аеропортом для Закарпаття, а до його споруди планується ще до кінця поточного року відновити повноцінну роботу аеропорту Ужгород, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

47% опитаних українців підтримує вступ України до Європейського Союзу, і лише 11% – в Євразійський економічний союз Росії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану та Вірменії (Митний союз). Про це свідчать результати спільного соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, Українським центром економічних і політичних досліджень ім. Разумкова і Соціологічною групою "Рейтинг".

2 млрд 354 млн 880 тис. грн витратять на організацію президентських виборів в Україні, повідомили в ЦВК. З них на перший тур виборів – приблизно 1,5 млрд грн, на другий – 848 млн грн.

Кабінет міністрів заборонив відключати газ і енергопостачання теплопостачальним підприємствам в опалювальний період.

2 млрд грн виділять з нерозподілених конфіскованих судом коштів у корупційних справах на програму забезпечення житлом рятувальників і поліцейських.

1 682 особи захворіли на кір за минулий тиждень (506 дорослих і 1176), тобто на 35% більше, ніж тижнем раніше. З початку року на кір захворіли 38 108 осіб (14609 дорослих і 23499 дітей), а від ускладнень кору померло 15 (4 дорослих та 11 дітей). Лідерами по захворюваності стали Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області. Раніше в Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що в 2018 році рівень захворюваності може побити антирекорд 2016 року, коли захворіли 42724 людини.

108 тис. дорожньо-транспортних пригод зафіксовано за 9 місяців цього року. При цьому 17 319 ДТП були з постраждалими, загинули за 9 місяців 2266 осіб.

14 нових автомобілів підвищеної прохідності Mitsubishi L200 і RenaultDuster передано представникам регіональних поліцейських вибухотехнічних підрозділів.

62 758 вибухонебезпечних предметів з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили і знищили, в тому числі 1 218 авіаційні бомби. За минулі три дні піротехніки здійснили 64 виїзди, під час яких вилучили і знищили 563 вибухонебезпечних предмета, в тому числі 5 авіаційних бомб.

Близько 500 млн грн Київська міська державна адміністрація планує виділити в 2019 році на модернізацію тепломереж міста, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

359,7 на 100 тисяч населення становить зараз захворюваність на грип та ГРВІ в Україні, що на 30,7% менше епідемічного порогу по Україні. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я. Впродовж останнього тижня на грип та ГРВІ захворіли 151852 людини, з них 68,4% діти до 17 років.

201 млн грн витратили всі шість парламентських партій в III кварталі, повідомив Комітет виборців України. У I кварталі вони витратили 85 млн грн, у II кварталі – 150 млн. Найбільше в минулому кварталі витратила "Батьківщина" – 80 млн, з них 73 млн пішло на рекламу. На другому місці за витратами "Самопоміч", яка витратила 38 млн, 13 млн пішло на оплату послуг і матеріальні витрати і 10 млн на пропагандистську діяльність (з них 2 млн – реклама на телебаченні). БПП витратив 33 млн, 20 млн пішло на місцеві осередки. "Народний Фронт" витратив 22 млн. Всі гроші пішли на зарплату (8 млн), оренду (7 млн) і податки (5 млн).

Україна чекає зниження цін на всі основні види палив у зв'язку з падінням нафтових і газових котирувань на світовому ринку, переконані в "Консалтинговій групі" А-95 "." Першим на світові тенденції відгукується оптовий ринок. Ціни на вагонні партії бензину за останні два тижні знизилися на 6%, а дизельного палива на 10%. Це створює хороші передумови для передачі естафети автозаправних станцій, – зазначив директор "А-95" Сергій Куюн. – Сьогодні вже сформований потенціал зниження цін 1,5 грн / літр. А події останніх днів на світових біржах дозволяють сподіватися, що до кінця року ціни на бензин і ДТ повернуться на позначки нижче 30 грн / літр ". Ціни на автомобільний газ також будуть знижуватися в зв'язку з обвалом зовнішнього котирування і оптового внутрішнього ринку. У" А -95 "прогнозують, що протягом найближчих двох тижнів вартість автогазу в роздрібній мережі знизиться з поточних 16 грн / літр до 14 грн / літр.

35 тис. Українських домогосподарств здійснили енергоефективні заходи в рамках програми IQ energy станом на кінець жовтня. В рамках програми, що стартувала в Україні в квітні 2016 року, вартість придбаних в кредит товарів, необхідних для утеплення і модернізації будинків, склала 1,2 млрд грн . При цьому в даний час підтверджено 8 млн євро компенсації учасникам програми.

ЕКОНОМІКА

На 7 млрд грн реалізували майна на електронних торгах за три роки роботи онлайн-аукціону OpenMarket (сетах). До теперішнього часу і на аукціоні відбулося 47 тис. торгів. Приріст ціни лота в середньому склав 12%. У торгах взяли участь 248 тис. осіб.

Продовжив ліквідацію двох банків Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Подовжена ліквідація Артем-банку на рік до 17 грудня 2019 року. Ліквідація Інтеграл-банку також продовжена на один рік до 26 листопада 2019 року включно.

150 млн доларів виділить Європейський банк реконструкції і розвитку "Укрзалізниці" в якості довгострокового кредиту на придбання нових вантажних піввагонів.

230 млрд грн повинні скласти доходи місцевих бюджетів в Україні за підсумками 2018 року, вважає віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. Очікування на 2019 рік – 290 млрд грн.

Скоротила на 42% Україна в жовтні експорт промислових органічних яблук у порівнянні з жовтнем минулого року – до 2,2 тис. тонн через перевиробництво і критично низькі ціни на цю продукцію, повідомили в "Українській плодоовочевій асоціації". Перевиробництво промислових яблук в цьому році оцінюється в 150-200 тисяч тонн, і в умовах критичних цін на них експорт продовжує падати в порівнянні з торішніми показниками.

Зросли в 2,57 рази споживчі ціни в Україні з грудня 2010 року до жовтня 2018 року, повідомила Державна служба статистики. Найбільше за цей період подорожчали житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива – в 5,15 рази, а також алкогольні напої, тютюнові вироби – в 3,38 рази і транспорт – в 3,22 рази.

Зріс на 0,5% в жовтні обсяг кредитів, виданих комерційними банками корпоративного сектору і фізичним особам – з 1102,3 млрд грн станом на 1 жовтня до 1108,1 млрд – на 1 листопада. Про це повідомив Національний банк.

Знизилися на 0,3 п.п. процентні ставки в жовтні по гривневих кредитах для бізнесу до 19,5%, а для населення зросли на 5,2 п.п. до 37,3%. За валютними кредитами ставки для бізнесу знизилися на 0,5 п.п. до 5,4%.

Скоротився на 0,2%, до 502,698 млрд грн, у жовтні обсяг коштів, розміщених фізичними особами на рахунках в банках у гривні та іноземній валюті. Однак в цілому з початку року вклади населення в банках зросли на 6,4%.

Залучило до державного бюджету Міністерство фінансів у січні-жовтні 48,827 млрд грн, 2,866 млрд дол. і 457 млн євро за рахунок розміщення облігацій внутрішньої державної позики. За підсумками всього 2017 року Мінфіну вдалося залучити 32,8 млрд грн за рахунок розміщення гривневих ОВДП, 1,81 млрд доларів і 134 млн євро – від продажу валютних держоблігацій.

Ще на 10 млрд грн державний Ощадбанк до кінця 2018 року планує реструктуризувати проблемні кредити. 14 млрд вже реструктуризували.

Збільшила до 23,4 тис. тонн Україна в січні-жовтні імпорт свинини на загальну суму 43,2 млн доларів, що в чотири рази більше показників за весь 2017 рік, повідомила Асоціація свинарів України.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's підвищило рейтинг Києва з Caa3 до Caa2 – тобто з близького до дефолту з невеликим шансом повернення коштів до вкрай спекулятивного. Прогноз по рейтингу залишається "позитивним".

464,45 млн грн і 20,74 млн доларів залучило до державного бюджету Міністерство фінансів 13 листопада на плановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Гривневі кошти залучені від продажу облігацій термінами обігу 84 дні під 19% річних, 140 днів під 18,5%, 294 дня під 18,5%, 539 днів під 18,5% . Кошти в доларах залучені на 343 дні під 7, 22% річних, на 701 день під 7,5%.

Збільшила на 20,8% Україна в січні-вересні поточного року в річному вираженні імпорт аграрної продукції – до 3,9 млрд дол. Про це повідомили в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки". Серед товарів-лідерів за обсягами закупівель – фрукти, в основному, цитрусові та банани. Їх імпорт за дев'ять місяців поточного року склав 319 млн доларів. Крім того, насіння соняшнику для посіву імпортували на 214 млн, насіння кукурудзи – на 114 млн, олії – на 167 млн, етилового спирту – на 153 млн, різних харчових продуктів, в тому числі чаю і кави, – на 292 млн.

65,1 млн т українські аграрії намолотили станом на 13 листопада з площі 14,1 млн га (95%) при врожайності 46,1 ц / га.

156,6 млрд.грн митних платежів перераховано до державного бюджету за час реалізації експериментального проекту по створенню умов для запобігання ухиленню від сплати митних платежів (з 21 червня по 12 листопада 2018). У порівнянні з відповідним періодом 2017 фактичні надходження зросли на 28,5 млрд грн.

Прийняла 62 рішення Державна фіскальна служба за січень-жовтень про надання платникам розстрочки ПДВ при ввезенні на митну територію України обладнання для власного виробництва на загальну суму 5,1 млн євро і 1,2 млн доларів. Всього станом на 1 листопада подано 147 заяв про надання розстрочки. Розглянуто 142 заяви, з яких по 50 дано відмову через недотримання обов'язкових вимог, зокрема через наявність податкового боргу у підприємств, відсутність інформації про предмет або суму контракту. Відкликано платниками 30 заяв. На розгляді в митницях знаходяться ще 5 заяв.

Склало 2,8% зростання ВВП України в третьому кварталі 2018 року до аналогічного періоду 2017 року, тоді як у другому кварталі воно становило 3,8%, в першому – 3,1%, таку оперативну оцінку оприлюднила Державна служба статистики. По відношенню до попереднього кварталу економіка країни додала 0,4%. Зростання зберігається 11 кварталів поспіль.

Приблизно 30 млрд доларів – такий рівень міжнародних резервів України МВФ вважає за необхідне для підтримки макростабільності. Зараз величина резервів становить близько 18 млрд дол.

Провести в 2019 році стрес-тестування планує Національний банк для сегмента роздрібного кредитування, повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова: "Ми не можемо не звертати уваги на зростання цього сегмента".

15 листопада підписали пакет документів корпоративні інвестфонди, акціонерами яких є відповідно президент України Петро Порошенко і народний депутат Ігор Кононенко, про продаж ПрАТ "Завод" Кузня на Рибальському "з новим власником – компанією, кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тігіпко.

55 інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку на загальну суму понад 186 млн грн, які будуть фінансуватися за рахунок Державного фонду регіонального розвитку в 2018 році, затвердив Кабінет міністрів.

СВІТ

Не менш 63 людей вже стали жертвами лісових пожеж, які вирують в американському штаті Каліфорнія. Реальне число загиблих може виявитися ще вище, оскільки близько 600 осіб вважаються зниклими безвісти. Нинішні пожежі спричинили за собою найбільшу кількість жертв за всю історію Каліфорнії. Згоріли сотні квадратних кілометрів лісу, зруйновані тисячі будинків, евакуйовані сотні тисяч людей.

Компанія Apple активізувала покупку земельних ділянок у США під будівництво центрів обробки даних і сонячних ферм. Площа земельних ділянок, що належать компанії, зросла втричі за останні два роки, до 3000 га, без урахування офісних будівель і роздрібних магазинів.

Близько 1 млрд дол. виділить РФ уряду Білорусі в 2019 році в якості держкредиту. Засоби вкрай потрібні для рефінансування частини зовнішнього боргу Білорусі, виплати за яким наступного року складуть 3,6 млрд дол.

Новий рекорд за обсягом продажів у свій головний торговий день в році, який отримав назву Дня холостяків, поставив китайський інтернет-рітейлер Alibaba в неділю, 11 листопада. За перші 85 секунд розпродажу компанія заробила 1 млрд дол. У загальній складності покупці витратили в цей день 30,8 млрд дол., що на 27% більше, ніж роком раніше. Alibaba проводить святкові розпродажі з нагоди придуманого нею ж Дня холостяків з 2009 року.

Бангладеш очолила рейтинг найменш туристичних країн світу, складений аналітиками Priceonomics на основі даних Світового банку. Постійні побоювання щодо безпеки, повені та крайнє зубожіння місцевого населення відлякують всіх, крім безстрашних мандрівників. Також в десятку найменш туристичних країн світу увійшли Гвінея, Молдова, Індія, Сьєрра-Леоне, Нігер, Ефіопія, Чад, Мадагаскар, Малі, Буркіна-Фасо, Білорусь і Судан.

Зріс на 3,5% ВВП США в 3-му кварталі в річному вираженні – вище, ніж очікувані 3,3% . Цьому сприяли значні споживчі і державні витрати. Безробіття досягло рекордних мінімумів, запрацював закон про скорочення податків на 1,5 трлн дол., збільшилися витрати по військовому бюджету. Разом з тим, зростання американської економіки в 3-му кварталі сповільнилося в порівнянні з 2-м кварталом (4,2%). Очікується, що в 2018 році економіка США збільшиться приблизно на 3%, що буде найвищим темпом її зростання за більш ніж десятиліття.

Сповільнилося до 6,5% в порівнянні з прогнозованими 6,6% в 3-му кварталі економічне зростання в Китаї. Це був найслабший темп зростання, починаючи з 1-го кварталу 2009 року. Основною причиною уповільнення офіційна влада вважає зростання протиріч і обмежень у торговельних відносинах з США. У 2-му кварталі ВВП зріс на 6,7%.

Склало 2,1% зростання ВВП в ЄС в 3-му кварталі в річному вираженні. У порівнянні з 2-м кварталом цього року воно склало 0,3%.

Тільки дев'ять з 29 країн-членів НАТО збільшили свої військові витрати до 2% ВВП. Про це заявив генсек альянсу Йенс Столтенберг. В останні роки холодної війни в Європі нормальним вважався рівень оборонних витрат у 3% ВВП.

Європі необхідно рухатися в напрямку створення європейської армії – про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, виступаючи в Європарламенті. "Часи, коли ми покладалися на інших, пройшли, – підкреслила вона. – Ми повинні думати про те, що одного разу буде створена справжня європейська армія ".Меркель зазначила, це формування європейської армії не суперечить інтересам НАТО, а навпаки – може стати хорошим доповненням. Тижнем раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Європа має бути здатна захистити себе від Росії самостійно але, без допомоги США, і для цього потрібна єдина європейська армія.

Збільшився на 1,6% в минулому році і досяг рекорду об'єм викидів вуглекислого газу в світі, незважаючи на всі зусилля з охорони навколишнього середовища. Про це повідомляється в щорічному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства World Energy Outlook 2018. Очікується, що в поточному році ця тенденція збережеться. Це обумовлено підвищенням глобального попиту на енергоносії, який, за оцінками МЕА, до 2040 року вдвічі перевищить нинішній рівень – в основному за рахунок збільшення споживання в швидкозростаючих економіках країн Азії.

До 2050 року Іспанія повинна повністю перейти на забезпечення електроенергії з поновлюваних джерел. Уряд країни виклав свої плани на 20-30 і 2050 роки. Головна мета: перейти на 70% забезпечення електроенергією з відновлюваних джерел до 2030 року. До 2050 року Іспанія планує отримувати з відновлювальних джерел (вітру, сонячної енергетики та гідроенергетики) всю електроенергію. З 2016 р. Іспанія отримувала 23% електроенергії з поновлюваних джерел. На другому місці – атомна енергетика (20%).

Проданий за 50,3 млн дол. рідкісний рожевий діамант 18,96 карат на торгах аукціонного дому Christie's в Женеві, тобто за 2,6 млн дол. за один карат. Це стало світовим рекордом, що стосується продажу рожевих діамантів. Діамант раніше належав родині Оппенгеймерів, які заснували золотодобувну корпорацію Anglo American. Алмаз був виявлений в одній з шахт у Південній Африці 100 років тому. Його огранювання зробили в 1920-х роках, і з тих пір він не зазнав змін.

Кабінет міністрів Великобританії схвалив текст проекту угоди про умови виходу країни з Євросоюзу. Засідання тривало п'ять годин. Після цього у відставку подали відразу три міністри: у справах Brexit, у справах Північної Ірландії та праці і пенсійного забезпечення. Тепер проект угоди з ЄС буде розглядатися парламентом Великобританії і повинен бути схвалений країнами Євросоюзу.

Уже з 15 листопада, а не з 1 грудня 2018, як планувалося, українцям (як і громадянам ще 20 країн) не потрібно сплачувати консульський збір у розмірі близько 60 доларів за отримання туристичної візи по прибуттю в країну. Раніше повідомлялося, що це послаблення діятиме до 31.01.2019.

Європарламент схвалив у першому читанні проект директиви ЄС, яка зобов'язує автовиробників значно знизити шкідливі викиди вантажівок і автобусів. Зокрема, до 2025 року викид вуглекислого газу вантажним транспортом повинен скоротитися на 20%, до 2030 року – на 35% в порівнянні з рівнем 2019 року .Таким чином, Європарламент посилив вимоги в порівнянні з проектом Єврокомісії, яка пропонувала домогтися скорочення викидів вантажним транспортом на 15% до 2025 року і на 30% до 2030 року. У Федеральному об'єднанні німецької промисловості (BDI) розкритикували таке рішення. Там вважають, що реалістичним було б скорочення викидів вантажного транспорту на 7% до 2025 року і на 16% до 2030 року.

Впали на 7,3% продажі автомобілів у Європейському Союзі в жовтні після обвалу на 23,5% у вересні, головною причиною залишається новий стандарт визначення витрати палива для легкових автомобілів і легких комерційних автомобілів, який вступив в силу 1 вересня. Число зареєстрованих нових машин в 27 країнах ЄС (без урахування Мальти) в жовтні місяці склало 1 млн 83,6 тис. проти 1 млн 169,4 тис. роком раніше. Однак в січні-жовтні реєстрації склали 13,04 млн автомобілів проти 12,83 млн роком раніше (+ 1,6%).

Вперше за п'ять років П'ята авеню в Нью-Йорку виявилася лише на другій позиції в рейтингу найдорожчих торгових вулиць світу за версією Cushman & Wakefield. У рейтинг увійшли 46 вулиць з 65 країн. У топ-10 виявилися: Козуей-Бей в Гонконзі (оренда обійдеться в 2671 дол. за квадратний фут (0,093 кв. метра) в рік), П'ята авеню в Нью-Йорку (2250), Нью-Бонд-стріт у Лондоні (1744 ), Єлисейські поля в Парижі (1519), ВіаМонтенаполеоне в Мілані (1 466), Гандзя в Токіо (1219), Пітт-стріт-молл в Сіднеї (964), Мьондон в Сеулі (908), Банхофштрассе в Цюріху (854) і Кольмаркт у Відні (515).

Джерело: segodnya.ua