Любов до кави або чаю залежить від ДНК людини, – вчені

Учені дослідили, що споживання кави, чаю та алкоголю напряму залежить від успадкованої чутливості рецепторів гіркого смаку.

Повідомляє журнал Scientific Reports.

Дослідження проводила міжнародна групи вчених на чолі з, працюючим в Австралії генетиком, Дзюешенг Оном (Jue-Sheng Ong), яка показала, що перевагу чаю або кави визначається спадковістю однієї з груп смакових рецепторів.

У статті описується дослідження генетичних варіантів, пов’язаних з роботою рецепторів гіркого смаку – основного для кави. Робота охопила дані ДНК майже 440 тисяч добровольців з Австралії, Великобританії і США, зібраних в базі UK Biobank. Вчені зафіксували стан генів, які раніше вдалося зв’язати зі сприйняттям двох природних гірких речовин (хініну і кофеїну) і одного синтетичного – пропілтіоурацилу. Ця інформація зіставлялася з даними про стиль життя та вподобання добровольців, включаючи їх вибір чаю або кави.

Також з’ясувалося, що люди, які більш чутливі до смаку кофеїну, віддають перевагу каві. Вони стають запеклими кавоманами і випивають від чотирьох чашок в день на 20% частіше тих, хто більш сприйнятливий до хініну або пропілтіоурацилу. Це здається нелогічним, адже якщо людина особливо різко реагує на кофеїн, вона мала б його уникати. Цей парадокс вченим потрібно ще пояснити. Однак схоже на те, що гіркий смак існує не тільки для того, щоб ми уникали потенційно небезпечних продуктів, в ньому приховуються ще нерозкриті секрети. Пояснити належить і саму дилему: чому люди вважають за краще щось одне – чай ​​або кава?

Джерело: zik.ua