У Кабміні розповіли про дефіцит газу в Україні

Дефіцит природного газу власного видобутку в Україні становить близько 10-12 млрд кубометрів на рік. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, передає прес-служба уряду.

"Залежність української економіки від імпорту газу залишається все ще стабільно високою – дефіцит газу становить близько 10-12 млрд кубометрів на рік", – йдеться в повідомленні.

Країна щорічно зменшує споживання газу орієнтовно на 10%, а за 2018 рік знизила імпорт газу на чверть. Тому віце-прем'єр розраховує, що Україна зможе вже в найближчій перспективі відмовитися від імпортного газу.

"Якщо урядова програма з нарощування власного видобутку газу виконуватиметься державною компанією "Укргазвидобування" належним чином, Україна зможе вже в найближчій перспективі відмовитися від імпортного газу і забезпечувати потреби населення і ТКЕ власним енергоресурсом. ... Однак сьогодні, на жаль, обсяги буріння 2018 року не забезпечують планові обсяги видобутку газу, визначені урядовою програмою газовидобутку", – заявив Кістіон.

Як зазначав раніше голова уряду Володимир Гройсман, поступова відмова від імпортного газу збільшення власного видобутку газу дозволить Україні досягти енергетичної незалежності:

Джерело: segodnya.ua