Парубій запросив інвесторів із США до спільного управління українською ГТС

Питання енергетичної безпеки України обговорили 12 листопада голова Верховної Ради Андрій Парубій та міністр енергетики США Рік Перрі.

"Голова Верховної Ради зазначив, що питання енергетичної безпеки є одним з ключових для України. Сторони обговорили питання співпраці в атомній енергетиці, поставки зрідженого газу в Україну. Парубій запросив американських інвесторів до співуправління українською газотранспортною системою", – повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Перрі, в свою чергу, привітав співпрацю США і України в питанні енергетичної безпеки і зазначив, що США як і раніше залишаються послідовним і надійним партнером України.

Як відомо, поки що "Нафтогаз" ще об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

При цьому у вимогах Третього енергетичного пакета, зобов'язання щодо виконання яких взяла на себе Україна, прописано поділ функцій постачання і транспортування газу. Щоб виконати взяті на себе зобов'язання, в Україні збираються провести анбандлінг - відділення від "Нафтогазу" діяльності з транспортування природного газу.

Уряд затвердив план анбандлінга постановою №496 від 1 липня 2016 року. Але згідно з газовим контрактом з російським "Газпромом", Україна не має права виділити зі структури "Нафтогазу" окремого оператора ГТС без згоди російської сторони, а "Газпром" свою згоду на це не дає.

Таким чином, до кінця 2019 року, коли закінчиться термін контракту з російською компанією, провести повний анбандлінг української ГТС неможливо без порушення контракту. При цьому "Нафтогаз" активно проводить підготовчі заходи для відділення оператора ГТС в незалежну структуру.

Джерело: segodnya.ua