Труднощі осіннього призову і скорочення бюджетного дефіциту: цифри тижня

Суспільство

644,6 тис. найманих осіб офіційно працевлаштовано в жовтні, що в два рази більше, ніж в серпні 2018 року – роботодавці продовжують масово реєструвати найманих працівників після прийняття урядом розпорядження №649-р "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення ". У вересні цього року роботодавці офіційно оформили працю майже 490 тис. осіб.

3086 грн в місяць середньостатистичний українець зараз витрачає на продукти. Такі дані наводить Державна служба статистики.

Збільшили на 20,6% з початку 2018 року страхові компанії, які є членами Моторного (транспортного) страхового бюро, збір страхових платежів за полісами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) – до 3,322 млрд грн. За період з січня по вересень кількість договорів ОСАГО збільшилася на 4,4% – до 5,859 млн. З використанням європротоколу виплачено 244 млн грн. Загальний обсяг виплачених відшкодувань за внутрішніми договорами страхування становить 1,557 млрд грн, що на 12,7% в перевищує показники аналогічного періоду 2017 року. У той же час, на 0,9% скоротилося число врегульованих вимог по страхових виплатах – до 98,422 тис.

50 млн євро – угоду про виділення такої суми підписали Європейський комісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Хан і постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Оснат Лубрані. Гроші виділені для Програми Євросоюзу з підтримки сходу України. Вона допоможе внутрішньо переміщеним особам, університетам, які виїхали на підконтрольну владі України територію, і підприємцям.

400 млн грн виділить в 2019 році уряд на "теплі кредити". Про це написав прем'єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці в Facebook.

23 424 особи станом на 5 листопада не з'явилися на призовні дільниці в Києві, повідомив військовий комісар Київського військового комісаріату Сергій Клявлін. Явка становить 8%. "Станом на 5 листопада 2018 року, відповідно з планом, ми призвали до лав Збройних сил України 39,5%. Хотів би звернути увагу, що явка призовників, які повинні прибувати на призовні дільниці районних призовних комісій, вкрай низька. Ця цифра становить 8%. Тобто жителі міста Києва до призовних дільниць як не зверталися, так і не звертаються. Ми їх шукаємо за допомогою органів Національної поліції і вже потім доставляємо до призовних дільниць, де визначається їх придатність до строкової військової служби ", – сказав Клявлін . Він вказав на низьку якість роботи керівників підприємств з цього питання.

Виплатити по 11 тис. євро – Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав українську владу винною в погромі ромського поселення в Одеській області в 2002 році і зобов'язав кожному з 12 постраждалих виплатити компенсацію.

170 народних депутатів отримують компенсацію на оренду житла в Києві, з них 120 задекларували мільйони заощаджень, а мінімум 25 володіють житлом в столиці або елітному передмісті. Про це йдеться в сюжеті програми "Наші гроші". Згідно із законом, який парламентарії прийняли самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом в столиці і 30 км навколо, мають право на компенсацію з грошей платників податків. Щомісяця їм нараховують по 20 тис. грн за оренду квартири чи номера в готелі "Київ".

1,8 млрд євро громадяни України витратили у 2017 році в Польщі. За даними Головного статистичного управління країни, в 2017 році іноземці залишили в Польщі 9,65 млрд євро, що на 6% більше, ніж торік.

1 835 незаконних рекламних засобів демонтовані в столиці протягом жовтня, в тому числі 959 одиниць демонтували самі їхні власники. До кінця року київська влада планує залишити не більше 4390 наземних рекламних засобів з близько 6 тисяч існуючих в даний час.

18 нових фільмів вже випущено в Україні у 2018 році, ще 72 фільми знаходяться в процесі створення.

663,7 млн грн Кабінет міністрів перерозподілив на забезпечення лікування ниркової недостатності методом гемодіалізу. Крім того, він направив 178 млн грн на забезпечення інсулінами хворих з діабетом. Всього Кабмін перерозподілив близько 1,5 млрд грн.

Близько 500 млн грн Кабінет міністрів направить на погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками державних шахт, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Зросли на 89% продажі автомобілів з електродвигунами в січні-жовтні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 4214 штук, повідомила асоціація "Укравтопром". Задоволення попиту відбувалося в основному за рахунок імпорту машин, що були в експлуатації, частка яких в первинних реєстраціях склала 85%.

Не менш 35% пісень в ефірі радіостанцій тепер має звучати українською мовою. Також протягом доби обсяг ведення передач державною мовою не повинен бути менше 60%.

Зріс на 23,9% за перші 9 місяців 2018 пасажиропотік через аеропорти України і склав 15,6 млн чоловік. Відбулося суттєве зростання кількості обслужених пасажирів у ряді аеропортів: Київ (Жуляни) – на 57,3%, Львів – на 46,6%, Запоріжжя – на 19%, Одеса – на 19,3% Харків – на 18,1%, Бориспіль – на 17,6%.

Близько 12 тисяч боржників по виплаті аліментів фактично знаходяться в розшуку, інформують в Міністерстві юстиції. На сьогоднішній день стягнуто 5,3 млн грн у вигляді штрафів від боржників по аліментах.

Зібрані докази підтверджують основну версію слідства про те, що детонація боєприпасів на арсеналі Міністерства оборони поблизу Ічні Чернігівської області в жовтні поточного року відбулася в результаті диверсії, повідомляє військова прокуратура Центрального регіону.

189 тонн гуманітарної допомоги від Управління верховного комісара ООН у справах біженців та Міжнародного комітету Червоного Хреста спрямовані на тимчасово окуповану територію Донбасу.

Майже 1,4 тис. Українців загинули з початку року під час пожеж, ще близько 1,2 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості, повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Економіка

З дефіцитом 4,8 млрд грн виконаний державний бюджет за січень-жовтень 2018 при затвердженому в законі про держбюджет граничному його рівні 80,6 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів. За підсумками 9 місяців продефіцит був 7,3 млрд грн. Мінфін зазначає, що успішні переговори з МВФ сприяли виходу України на міжнародні ринки капіталів, що дозволило збільшити зовнішні запозичення для фінансування дефіциту бюджету за підсумками 10 місяців.

3,2 млрд грн в січні-жовтні Державна фіскальна служба направила на реконструкцію доріг. Найбільші суми направили: Одеська митниця – 1 млрд.грн, Запорізька – 355,3 млн, Київська міська митниця – 248,6 млн. Експеримент щодо фінансового забезпечення реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг за рахунок надпланових доходів митниці триває з вересня 2015 року.

На 6,6% менше Україна за підсумками січня-жовтня в річному вираженні експортувала сирів- 6,9 тис. тонн. У грошовому вираженні експорт склав 25,7 млн дол., що на 2% менше. В той же час імпорт сирів склав 10,7 тис. тонн, що на 38,5% перевищує показник за аналогічний торішній період. У грошовому вираженні імпорт зріс на 46,2% – до 52 млн дол.

До чотирьох банків застосував заходи впливу НБУ за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу в жовтні 2018 року. Банк "Центр" оштрафований на 1,2 млн грн за проведення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу. Крім того, банк отримав письмове попередження щодо ідентифікації клієнтів. Ще три банки – "Юнекс", "Ідея" і Альтбанк отримали письмові попередження.

Збільшився на 65% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року в жовтні обсяг торгів на фондовій біржі ПФТС – до 9 828,14 млн грн. З початку року вартість контрактів з цінними паперами на ПФТС склала 92 265,43 млн гривень, що на 68% більше аналогічного періоду минулого року. Станом на кінець жовтня до торгів на фондовій біржі ПФТС були допущені 558 цінних паперів.

Зросла на 1 тис. до 5 тис. кількість платників податків, які заявили про відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в 2018 році, повідомив в.о. голови Державної фіскальної служби (ДФС) Олександр Власов.

Зросла на 21% двостороння торгівля товарами між Україною та Китаєм за січень-серпень порівняно з аналогічним періодом 2017 року – до 5,8 млрд дол., повідомив перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. При цьому Україна запропонувала Китаю почати консультації про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ)

496,4 млн штук на загальну суму 34,216 млрд грн утилізовано за січень – вересень Національним банком не придатних до обігу банкнот. Це менше, ніж за відповідний період 2017 по кількості на 18,4% і за сумою на 8,5%.

Планує витратити близько 100 млн грн міжнародний аеропорт "Бориспіль" на розконсервацію терміналу F і підготовку його до відновлення роботи. Термінал буде відкрито для регулярної експлуатації з початку весняного сезону авіаційної навігації, тобто в кінці березня 2019 року. Планується, що в середньому термінал буде обслуговувати 12 рейсів на день.

Зросли на 0,6% за жовтень міжнародні резерви України – до 16 млрд 737 млн дол. У жовтні чиста купівля валюти Національним банком склала 198,5 млн дол.

Зросли на 10% в річному вираженні в жовтні продажі в Україні нових комерційних автомобілів. Про це повідомила асоціація "Укравтопром". За місяць першу реєстрацію пройшли 1105 нових комерційних автомобілів. Найбільшим попитом в цьому сегменті автомобільного ринку мали автомобілі марки Renault, жовтнева реалізація яких в Україні становила 163 машини (зростання на 9%).

Продаж активів 20 банків, що знаходяться в управлінні Фонду гарантування вкладів, відбувся протягом минулого тижня – на загальну суму 133,1 млн грн. На поточному тижні Фонд планував продати активи ліквідованих банків на загальну суму 8,28 млрд грн, але торги з лотом в 6 млрд грн не відбулися через технічний збій.

На площі 7 млн га станом на 5 листопада українські аграрії посіяли озимих зернових (98% від плану). У тому числі посіяно озимої пшениці – 6,0 млн га (98%); жита – 117 тис. га (80%). На цю ж дату аграрії зібрали 60,7 млн тонн зерна з площі 13,7 млн га (92%) при врожайності 44,3 ц / га.

Більшість скарг, отриманих Радою бізнес-омбудсмена в третьому кварталі 2018 року, стосуються дій податкових органів та прокуратури – відповідно 47,7% і 9% усієї кількості. Про це повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета. У той же час він відзначив суттєве зменшення кількості скарг з податкових питань в порівнянні з попереднім кварталом і аналогічним кварталом 2017 року – на 42%, тоді як скарги на прокуратуру, навпаки, зросли на 12% і 56% відповідно.

608,63 млн грн і 21,48 млн дол. залучило до державного бюджету Міністерство фінансів 6 листопада на плановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Гривневі кошти залучені від продажу облігацій термінами обігу 91 день під 19% річних, а 147 днів, 238 днів і 364 дні під 18,5% річних. Засоби в доларах залучені на 434 дня під 7,5% річних.

4050 млн грн доходу за станом 65 листопада принесли в бюджет продажі об'єктів "малої" приватизації через електронні аукціони ProZorro. Дохід отриманий в результаті проведення 263 успішних аукціонів, в яких змагалися 563 учасники. Фонд державного майна очікує надходження від продажу об'єктів малої приватизації в 1,5-1,7 млрд.грн в 2018 році.

Збільшилася на 6,3% в жовтні в порівнянні з вереснем середня митна вартість імпортованого Україною природного газу, до 323,4 дол. за 1 тис. куб. м. Ціна в жовтні є максимальною з лютого 2015 року, коли імпорт здійснювався по 328,6 дол.

Продовжив ще на 1 рік Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ліквідацію п'яти банків: Єврогазбанк, Унікомбанк, Терра Банк, Прайм-Банк і "Демарк".

521 аграрну розписку на загальну суму 3,3 млрд грн оформили українські аграрії за 10 місяців поточного року, повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Збільшився до 17,194 млрд куб. м обсяг газу в підземних сховищах України станом на 6 листопада. За добу в ПСГ було закачано 7,13 млн куб. м газу, а відібрано 0,62 млн куб. м.

Виділити земельні ділянки прийняв рішення уряд на території зони відчуження ЧАЕС під будівництво об'єктів вітряної енергетики. Рішення стосується дозволу на розробку проекту землеустрою на декількох ділянках в Іванківському районі Київської області загальною площею 7 га.

16 разів Національний банк в жовтні надав правоохоронним органам доступ до речей і документів у рамках розслідування кримінальних злочинів у банківській сфері. Всього за 10 місяців 2018 року НБУ надавав 128 разів доступ до речей і документів в рамках розслідування кримінальних правопорушень у банківській сфері. У 2017 році такий доступ надавали 152 рази.

14,122 млн т зернових експортувала Україна з початку 2018/2019 маркетингового року (МР, липень-червень) станом на 7 листопада, що на 0,6% менше, ніж на аналогічну дату попереднього МР.

Зріс на 10% експорт товарів з України за січень-жовтень – до 38,793 млрд доларів, імпорт – на 16% до 46,388 млрд доларів. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі за 10 місяців становить 7,595 млрд доларів.

Світ

Польща буде забороняти в'їзд в країну іноземцям, які не мають низки щеплень. Міністерство охорони здоров'я Польщі працює над відповідним законопроектом.

В майбутньому буде введений податок на роботів, про це заявив засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс. Він вважає, що цей захід допоможе зберегти людям робочі місця.

5 листопада набули чинності всі санкції США проти Ірану, які існували до підписання Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми від 2015 року. Вони спрямовані насамперед на банківський сектор, нафтову промисловість і транспортну галузь. Санкції поширюються також і на підприємства, які будуть продовжувати торгівлю з Іраном. У разі продовження ведення бізнесу з іранськими підприємствами компанії ризикують опинитися поза фінансової системи США.

Досяг 4 млрд дол. обсяг штрафів, накладених Комісією з цінних паперів і бірж (SEC) США на компанії в минулому фінансовому році. Сукупна сума штрафів за 12 місяців, що завершилися 30 вересня, збільшилася в порівнянні з 3,79 млрд дол. За попередній фінрік, а загальне число порушених комісією справ зросло до 490 з 446. Найбільшим штрафом за минулий період стало стягнення з бразильської Petrobras853 млн дол . у справі про корупцію.

Роботу 115 підозрілих акаунтів заблокував Facebook напередодні виборів у конгрес США. Заблоковано 30 акаунтів мережі Facebook і 85 облікових записів Instagram, які, як передбачається, використовуються для "скоординованої негідної поведінки".

Президент Білорусі відмовився від ідеї розміщення на території своєї країни російської військової бази. "Білорусь знаходиться у військовому союзі з Росією, однак не планує розміщувати на своїй території іноземну військову базу", – заявив Олександр Лукашенко.

11 листопада в Парижі не буде анонсованої раніше повноформатної зустрічі президентів США і РФ. Вона може відбутися в кулуарах саміту G20 в Аргентині, який пройде з 30 листопада по 1 грудня.

На 10 грудня заплановане офіційне відкриття тестового високошвидкісного тунелю в Лос-Анджелесі, який будує компанія бізнесмена Ілона Маска. Будівництво почалося більше року тому. Тунель має довжину 3,2 км. По ньому будуть пересуватися електроплатформи з автопілотом, які здатні перевозити 8-16 пасажирів або один легковий автомобіль, зі швидкістю до 250 км / год.

Найбільш високооплачуваним футболістом у світі за версією дослідницького центру CIES FootballObservatory визнаний нападаючий збірної Франції і гравець футбольного клубу "ПСЖ" Кіліан Мбаппе. Його вартість оцінюється в 216,5 млн євро. Другим в рейтингу став нападник "Тоттенхема" Харрі Кейн – 197,3 млн євро. Третій – нападник з паризького "ПСЖ" Неймар – варто 197 млн. У топ-5 також входять Мохамед Салах ( "Ліверпуль", 173 млн) і Філіпе Коутіньйо ( "Барселона", 171,3 млн).

6 листопада пройшли проміжні вибори в верхню і нижню палати конгресу США (Сенат і Палата представників відповідно), а також вибори губернаторів в окремих штатах. Всього були переобрані 35 зі 100 сенаторів, всі 435 членів Палати представників, 39 губернаторів штатів і територій. Демократична партія отримала більшість місць в нижній палаті конгресу, а республіканці зберегли більшість у Сенаті.

Кожне десяте домогосподарство в США складається з громадян у віці понад 60 років, отримує від держави допомогу за програмою Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP, відома як "продовольчі талони"). За рік уряд США витрачає на SNAP і інші програми продовольчої допомоги близько 70 млрд дол. Право на отримання талонів на харчування мають сім'ї з річним доходом менше 26 тис. дол. у розрахунку на трьох осіб. За даними міністерства сільського господарства США, число американців, що зазнали проблеми з доступом до продовольства, в 2017 році становило 40 млн осіб.

Естонія має намір відновити свій торговий флот і довести за майбутні сім років його чисельність до 300 великих торгових суден шляхом надання суднам права прапора, зміни законів про судновий реєстр і податки. Останнє судно під прапором Естонії було виключено з реєстру держави в 2014 році.

Близько 200 млн євро бюджетних коштів щорічно витрачається в Греції на зарплату 10 тисяч священиків і допоміжного персоналу церков. Зараз прем'єр-міністр країни і предстоятель Грецької православної церкви досягли попередньої угоди про скасування цієї системи.

42 країни вже підтвердили свою участь в міжнародному музичному конкурсі "Євробачення-2019", який буде проходити в Тель-Авіві в травні майбутнього року.

Скоротилася на 1,7% кількість іноземних туристів, що в'їхали в Україну в січні-червні 2018 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року – до 6,22 млн осіб, повідомило Мінекономрозвитку. Лідерами в'їзного туризму в першому півріччі 2018 року традиційно залишаються прикордонні країни: Молдова – 1 млн 949,6 тис., Білорусь – 1 млн 64,5 тис., Росія – 645,3 тис., Польща – 532,4 тис., Угорщина – 447,4 тис., Румунія – 354,8 тис. і Словаччина – 151,8 тис.

Заходи 20 суден-порушників зафіксовані в жовтні в порти окупованого Криму (інформація надається по суднах, на яких працює Automatic Identification System), повідомило Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. 19 суден були під прапором Росії і одне – під прапором Сирії.

На 24 роки польська компанія PGNiG підписала з американською Cheniere контракт на постачання зрідженого природного газу. Польща отримає 0,73 млрд куб. м газу в 2019-2022 рр. і ще 39 млрд куб. м в період з 2023-2042 рр. У минулому році споживання природного газу в Польщі склало 19,1 млрд куб. м, при цьому власний видобуток – близько 4 млрд куб. м. Майже 70% імпортного газу в 2017 р Польщі поставив "Газпром".

До 12 листопада Великобританія готується представити новий проект угоди щодо виходу з ЄС. Угоду надалі повинні будуть схвалити лідери ЄС. Терміни реалізації процедури Brexit закінчуються 29 березня 2019 року, однак ЄС і Великобританія поки не змогли прийти до угоди про умови виходу Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу.

Джерело: segodnya.ua