З ким торгує Харківська область

Все більше імпортних машин, механізмів, електротехнічного обладнання з Китаю, Німеччини, Італії та США з'являється на Харківщині. Але не відстають від своїх зарубіжних колег і харківські виробники, які стали більше експортувати не тільки машин, але й продуктів до Японії, Польщі, Білорусі і Єгипту. "Сегодня" вирішив дізнатися у харків'ян-експортерів, чому вони вибирають іноземні ринки і як вдалося їх освоїти.

Державне підприємство "Завод" Електроважмаш "є одним з найбільших експортерів регіону і співпрацює з підприємствами з 50 країн, у списку – Молдова, Білорусь, Польща, Китай, Індія, Казахстан, Бангладеш.

Компанія спеціалізується на розробці і випуску потужних гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, турбогенераторів для теплових і атомних електростанцій і т. п. Майже 90% експорту припадає на країни СНД, які набувають комплектуючих для гідрогенераторів, тягові агрегати і контактну апаратуру.

У Південну Азію харків'яни надсилають турбогенератори, а до ЄС – тягові електродвигуни. Як розповіли нам у прес-службі підприємства, налагодити експорт виробнику допоможе наявність конкурентних переваг.

"Багаторічний досвід роботи в машинобудуванні, великі обсяги виробництва, постійне оновлення модельного ряду, якість, надійність обладнання під час високих навантаженнях, післягарантійний сервіс, ремонтопридатність і випробувальний центр на власній базі", – перерахували нам на заводі власні переваги.

Ще один експортер з Валківського району, що займається виробництвом аерозольних фарб та іншої лакофарбової продукції, говорить, що завоювати іноземний ринок вдалося завдяки якісному продукту, який відповідає стандартам ЄС. Так ТОВ "Ньютон-Промсервіс" реалізує свою продукцію в усіх областях України та експортує до Польщі, Чехії, Угорщини, Румунії, Білорусі, Литви, Болгарії, Греції.

"Європейський ринок з аерозольної продукцією працює давно. Конкуренція велика. Відповідність стандарту, оптимальний асортимент, вага – ключові моменти продукції. Ми не єдині, хто виробляє фарби, тому потрібно бути уважними до деталей. У Польщі звикли купувати 400-грамовий балон з фарбою, який у зборі має точну вагу в 380 грамів. А ОАЕ пропонують такий же балон, але вагою 250 г. Так, перевагу віддадуть звичним показниками", – розповів менеджер компанії Денис Джаббаров.

Він зазначив, що важливо також, щоб фарба мала кольори, відповідні Європейському класифікатору.

Освоїти ринки інших країн харків'янам вдалося через головного дистриб'ютора – Польщу, куди їм довелося експортувати аерозольні фарби під іншим брендом, адже там є вже фірма з ідентичною назвою. А потрапити в хвилю експортерів допомогла нестабільна ситуація на місцевих лакофарбових виробництвах.

"Коли з'являється дефіцит сировини на виробництві, тобто великі партнери переносять дати поставок, затримують терміни, то підприємства звертаються до альтернативних постачальників – і в такій ситуації можна впроваджуватися в експорт", – пояснив Денис.

Польща обрала компанію з Валківського району, адже та пропонувала якісний продукт за низькою ціною, та й саме підприємство знаходиться неподалік.

Ще одним ефективним способом знайти клієнтів за кордоном є галузеві виставки-ярмарки у різних країнах. Там вітчизняні компанії можуть розміщувати свої стенди з інформацією про продукцію та умови поставки. Денис каже, що дуже часто зарубіжні підприємства самі виходять на зв'язок.

КИТАЙСЬКИЙ РИНОК

Активно освоюють харків'яни і китайський ринок.

"2017 року за допомогою ефективної діяльності Офісу Харківської області в провінції Хейлунцзян (м Харбін, Китай) понад 15 харківських компаній-товаровиробників отримали допомогу в налагодженні двосторонніх ділових відносин, у списку є ДП "Завод ім. Малишева", консорціум "Харьковмаш" та інші", – розповіли у відділі аналітичної та презентаційної роботи департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону ХОДА.

Джерело: segodnya.ua