Відставка Луценка: емоції генпрокурора, чи політичний тиск на ГПУ

Рішення генерального прокурора України Юрія Луценка піти у відставку з поста керівника ГПУ є усвідомленим, а не емоційним кроком, пов'язаним з посиленням політичного тиску на Генпрокуратуру.

Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів політолог Тарас Березовець.

"Думаю, що будь-яка людина на посаді генпрокурора в принципі не має права керуватися емоційними міркуваннями. Луценко в нинішньому стані – точно не під впливом емоцій ухвалює це рішення. Думаю, що це усвідомлений крок, пов'язаний з тим, що сьогодні почалася виборча кампанія, і тому прокуратура сьогодні не може спокійно здійснювати свою діяльність, щоб не бути звинуваченою політиками в різного роду політичних тисках. Тому він розуміє одне: що це тільки початок історії, пов'язаної з виборчою кампанією, і далі тиск тільки посилюватиметься. З цієї причини, думаю, він і відмовився очевидно від поста і хоче піти з посади генерального прокурора, щоб уникнути подальших звинувачень у політичній заангажованості. Але у мене є серйозні сумніви в тому, що сьогодні у Верховній Раді набереться достатня кількість голосів за його відставку. Поки виглядає все так, що депутати не проголосують за відставку генпрокурора", – пояснив він.

Як повідомлялося раніше, сьогодні в сесійній залі парламенту, рапортуючи про розслідування провадження про про напад на активістку Катю Гандзюк, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що подасть сьогодні президенту України заяву про свою відставку.

Джерело: segodnya.ua