Через дефіцит в Україні злетіли ціни на груші

На тлі занадто високого врожаю яблук і рекордно низьких цін на ці фрукти, виробництво груш в Україні продовжує залишатися незаповненою нішею. Так, за даними аналітиків EastFruit, за жовтень-2018 ціни на груші в Україні зросли більше, ніж в півтора разу, незважаючи на триваюче збирання нового врожаю.

На сьогоднішній день фермери можуть продати кілограм якісної груші в середньому по 0,35 долара (близько 9,8 гривень) за кг, в той час як за кілограм яблука вони отримують лише половину від цієї ціни.

"Якщо ж виробник вирощує грушу сорту "Конференція" (Conference), то він може отримати за неї навіть 0,53 долара (близько 14,8 грн) за кг, при реалізації її на умовах самовивозу. Для порівняння, за грушу сорту "Конференція" в сусідній Польщі фермери отримують на 23% менше, а ціни на неї за місяць знизилися майже на 20%", – відзначають експерти.

Україна, незважаючи на ідеальні умови для вирощування якісної груші, залишається нетто-імпортером цих фруктів.

"Однак це не означає, що виробникам варто відразу кидатися в виробництво груші, так як у неї є свої особливості. Грушу набагато складніше вирощувати технологічно, і вона менш морозостійка, ніж більшість сортів яблука. Також потрібно врахувати, що в багатьох країнах Західної Європи вже кілька років поспіль спостерігається перевиробництво груші і що попит на неї не росте, так само як і на яблуко", – відзначають фахівці.

Найбільшими світовими експортерами груш є Китай, Нідерланди, Бельгія, ПАР, Чилі та Італія. Україна в останні роки нарощувала експорт груш, проте займає лише 45-е місце в світі за обсягами експорту.
На думку експертів, українці могли б непогано заробляти на ягодах і фруктах, але заважають традиції.

Джерело: segodnya.ua